WE ARETARİHÇEMİZ

Fırat Tekstil , 1994 senesinde İzmir’de, denim ve non-denim konfeksiyon imalatı yapmak üzere kurulmuştur. Kısa bir zaman içerisinde firma, kalite duyarlılığı sayesinde vizyonunu etkileyici bir seviyeye taşımış ve terzilik hassasiyetini ve anlayışını muhafaza ederek seri üretimini sürdürmüştür.
2004 yılında yaklaşık 7000 metrekarelik alanda kurulu kendi binasına taşınmış ve tüm üretim aşamalarını bu binadan yürütmeye başlamıştır.
2016 itibariyle Fırat Tekstil 400' ün üzeride çalışanıyla İzmir'in en önemli tekstil imalat ve ihracatçılarından biri olarak hizmet vermektedir ve terzilik anlayışını kaybetmeden kendi denim ve non- denim koleksiyonlarını Avrupa'nın önde gelen markalarına sunmaktadır.
BAŞKANIMIZDAN

Değerli iş ortaklarımız,
1994 yılından beri vizyon anlayışımızla uygun olarak yüksek kalitede ürettiğimiz ürünlerimizi ulaşılabilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturuyoruz.
Tasarım ekibimiz ve yönetim departmanlarımız müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine karşı son derece hassastır.
Sürekliliğe önem vererek uzun dönemli iş ilişkileri kuruyor ve müşterilerimizin memnuniyetine konsantre oluyoruz. Moda endüstrisinde kendimizi en çok tercih edilen firma olarak adeta lider olarak konumlandırıyoruz.
Ben, kariyerime bir terzide çalışarak başladım ve her şeyimi çalışmaya borçluyum. İşler karmaşık hale geldiğinde hiç yılmadan daha fazla çalıştım. Fırat Tekstil her zaman size hizmet için daha fazla çalışmaya devam edecektir.MİSYONUMUZ

Sosyal sorumlulukların bilincinde çevreye önem veren bir kuruluş olarak, her türlü faaliyetlerimiz sırasında çevreye olan olumsuz etkilerimizi en aza indirebilmek üzere gereken önlemleri almak bizim için hayati önem taşımaktadır.
Yönetim olarak, hedeflerimize çalışanlarımız ile birlikte Kalite, Sosyal Sorumluluk ve Çevre politikalarımızın benimsenmesi ve ciddiyetle uygulanması sayesinde ulaşabileceğimiz inancındayız. Firmamız, Sosyal Uygunluk Standartları ile verdiği hizmetleri gerçekleştirirken, çalışanlarının yasalardan ve ilgili standartlardan kaynaklanan tüm haklarının sağlanması yönünde hareket etmeyi kabul ve taahhüt etmektedir.
Firmamız üretim alanlarında, fason atölyelerinde, tedarikçilerinde de bu Sosyal Standartlar, kurallar ve prosedürler takip edilmekte ve uygulanması sağlanmaktadır. Fırattex Tekstil fason atölyelerinde de Sosyal Uygunluk faaliyetlerini yürütür, yönetir ve gelişmelerini sağlar.VİZYONUMUZ

Fırattex Tekstil olarak, ürün ve hizmetlerimizin kalitesinin, çalışanlarımızın kalite ve sorumluluk anlayışı ile birlikte artarak devam edeceği inancındayız. Bu süreci Kalite, Sosyal Sorumluluk ve çevre prensiplerimizin hizmet standardı haline getirilmesi için gerekli yatırımları yaparak, çalışanlarımızın haklarını korumak amacıyla ulusal ve uluslararası kuralları hassasiyetle takip ederek destekliyoruz.
Fırattex Tekstil sahip olduğu kalite anlayışı ve vizyonla, müşterilerine en yüksek kalite ve performansta en uygun fiyat ile hizmet vermeyi hedeflemektedir.